Elif Çikolata

Çikolata Lezzetini Dünyaya Yayıyoruz

Çikolata, dünya genelinde en popüler tatlılardan biridir. Elif çikolata, dünyanın en çok sevilen lezzetlerinden çikolatanın büyük bir çikolata üreticisidir. Türkiye’nin Konya ilinde yer alan çikolata üretim tesisi ile dünyanın bir çok bölgesine çikolata, şeker, yumuşak şeker üretip gönderen bir dünya markası olma yolunda ki atıştırmalık üreticisidir.

Elif Çikolata Kısaca Tarihi

Üretimine birkaç ürünle başlayan Elif çikolata, günden güne hızlı ve tecrübeli bir şekilde büyüyerek, ekibini ve ürün çeşitlerini genişletmiştir. Elif çikolatanın bir dünya markası olması yolunda, kalitesi, değerleri ve vizyonu hep ön planda olmuştur. Hedefimiz tüketicilerimizin beklentilerini karşılayacak yenilikte ve lezzette ürünler üretmektir. Genişleyen dağıtım ağımız, ürünlerimizi fabrikadan çıktığı gibi depolarınıza, mağazanıza ve evlerinize teslim ediyoruz.

Elif Çikolata Çeşitleri

Elif çikolata çeşitleri ile değişen ihtiyaçlara oldukça önem veriyor. Hediyelik ürün grubumuzda, metal kutular, çikolatalarınızı tükettikten sonra bile uzun süre kullanabileceğiniz dekoratif şık kutulara sahip olmanızı sağlıyor. Bu da Elif çikolataları farklı kılıyor, Ziyne, Rabat, Brillant, Cenne, Concorde, Special, Cross, Love, İstanbul gibi eşsiz tasarımlara sahip kutular ve içlerinde en beğeneceğiz lezzetler Elif Çikolatada Sizleri bekliyor.

Çikolata Yapımı Ustalık İster

Çikolata yapımı şöyle başlar. Kakao çekirdekleri öğütülür ve kakao hamuru haline getirilir. Kakao hamuru daha sonra, şeker, bitkisel yağlar ve bitki bazlı sütler gibi malzemelerle karıştırılır. Bu karışım daha sonra, çikolata kalıplarına dökülür ve soğutulur. Elif çikolata yapımında kullanılan bitkisel yağlar arasında hindistancevizi yağı, ayçiçek yağı, kakao yağı ve shea yağı gibi yağlar yer alabilir.

Çikolatanın Mutlulukla ilişkisi

Çikolata beynin dopamin salgılaması ile ödül ve mutluluk hislerini harekete geçirir.

Çikolatanın hormonlarımız üzerinde yaptığı etkiyi ve mutlulukla olan ilişkisinden bahsedelim. Yapılan araştırmalarda bunu kanıtlıyor. Kakaonun içeriğinde yer alan biyoaktif besin bileşenleri ve magnezyum vücutta serotonin adı verilen mutluluk hormonunun artmasını sağlıyor. Bu durum ise kişiye mutluluk olarak yansıyor.

 Çikolatayı ödül olarak algılıyoruz

Çikolatanın bilimsel olarak kanıtlanan etkisi hormonların da ötesinde bir anlam taşıyor. Beyne gönderdiği olumlu etkiler ile, kendimizi daha iyi hissediyoruz. Beynimiz çikolatayı bir ödül olarak algılıyor ve endorfin salgılamaya başlıyor. Çünkü çikolata beyne doğrudan etki eden tiramin, feniletilamin, teobromin ve kafein gibi bileşikleri içeriyor. Sizde elif Çikolataları ile bir parça mutluluk istermisiniz ?

Çikolata Lezzetini Dünyaya Yayıyoruz