Elif Çikolata

Sömestrde Elif Çikolata ile Çocuğunuzla Mutfakta Aktif Zaman!

Yarı yıl tatili yaklaşırken çocuğunuzla birlikte mutfakta geçireceğiniz zaman için bolca zamanınız olacak. Mutfakta çocuklara imkân tanımak hem sizin hem de çocuğunuz için keyifli anlar geçirmenize olanak tanır. Çocuklar için güvenli bir mutfak deneyimi beş duyunun harekete geçmesini ve çocuğunuzla aranızdaki duygusal bağın kuvvetlenmesini sağlar. Bunun yanı sıra fiziksel gelişim için de son derece önemlidir. Şöyle ki; bir kaşık ile un alıp bir kaba dökmek beceri gerektirir ve çocuğunuz bu beceriye mutfakta ona ayıracağınız zaman ile sahip olur.

Çocukların mutfakta vakit geçirmesi zihinsel gelişimlerinde de ciddi derecede rol oynar. Sayıları saymak, ölçüleri belirlemek, sorunları çözmek ve daha birçok beceriyi geliştirmek için mutfak, interaktif bir öğrenme ortamı olabilir. Malzeme sayımı, ölçme ve tartma, tarifi uygularken karşılaşabileceğiniz sorunlarda sorun çözme yeteneği, gözlem ve tahmin gibi süreçlerde çocuğunuzun öğrenmeye karşı olan ilgisini artırabilirsiniz.

Jelly ile Yaratıcı Lezzet…

Elif Çikolata olarak çocuğunuzla geçireceğiniz kaliteli zaman için size birkaç alternatif sunuyoruz. Elif Çikolata ile evde yapacağınız atıştırmalıkları süsleyerek sadece lezzetli değil, aynı zamanda eğlenceli bir deneyim yaşarsınız. Şimdi hep birlikte Elif dünyasında eğlenceli bir yolculuğa çıkalım!

 Yumuşak şekerlerimizi evde yapacağın atıştırmalıkların için dekor olarak kullanmaya ne dersin?

Farklı renk, şekil ve lezzetlerde olan yumuşak şekerlerimizle cupcake’lerinizi süsleyebilir, eğlenceli bir görünüm elde edebilirsin. Değişik renklerdeki Elif Çikolata Jelly’leri , cupcake’lerin üzerine batırarak görsel açıdan harika bir görünüm kazanmış olursun.

Evde yapacağın kurabiyeleri renkli glazürler ve Jelly’lerle süsle. Bu aşamada birlikte değişik şekilli kurabiyeler ve ve renk kombinasyonları ile farklılık yaratabilirsin.

Sağlıklı atıştırmalıklarını süslemek için de Elif Çikolata Jelly serisinden yararlanabilirsin. Meyveli smoothie bowl üzerine dekoratif yumuşak şekerleri serpiştirerek, bu sağlıklı atıştırmalığı hem görsel olarak güzelleştirmiş hem de tatlı bir dokunuş katmış olursun.

Bu yaratıcı fikirlerle, Elif Çikolata’nın yumuşak şekerleri ile geçireceğin mutfak zamanı, sadece lezzetli atıştırmalıklar değil, aynı zamanda renkli ve eğlenceli bir serüvene dönüşecek.

Keyifli tatil günleriniz olsun!

Sömestrde Elif Çikolata ile Çocuğunuzla Mutfakta Aktif Zaman!